Auld Lang Syne…
October 17th, 2009 by CamillaMed assosiationer til to smukke og stilfulde kvinder - Carrie og Caroline, ville jeg gerne iføre mig noget ligende dette sæt her til aften… Og så måske lege at jeg befandt mig i NYC og at det var nytårsaften, og så løbe gennem The City, i snevejr, til tonerne fra sangen “Auld Lang Syne”.
T-shirt fra Rodarte, pelsjakke fra Forever21, slangeskindsjeans fra H&M, turban fra Friis & Company, halskæde fra Arene10, taske fra Asos, handsker fra Gina Tricot og sko fra Jeffrey Campbell. I bedste budget stil ;)
Translate to English
Tags: Arena, Asos, Auld Lang Syne, Carolines mode, Carrie, Forever21, Friis & Company, Gina Tricot, Jeffrey Campbell, Rodarte, SATC



October 17th, 2009 at 23:02
Elsker det hele! Men specielt skoene er lige sådan nogle, jeg har ledt efter. Nogen idé om, hvad de kunne koste, sådan på stående fod? ;) Ville være skønt.
Ellers fantastisk blog I har jer!
October 18th, 2009 at 09:26
Hvilket program bruger i til at lave disse billeder?
Ellers super fed blog i har, jeg er fast læser :)
October 18th, 2009 at 12:42
I liked it. So much useful material. I read with great interest.
October 18th, 2009 at 12:53
er slangeskindsbukserne i butikkerne nu? eller på hjemmesiden? spottede dem nemlig på nitrolicious for et stykke tid siden, men har endnu ikke set dem ‘live’. :)
October 18th, 2009 at 13:40
Nannalr: Fedt :) Jeg kan ikke lige huske hvor jeg fandt dem første gang, men du kan finde dem på linket her - http://www.revolveclothing.com/DisplayProduct.jsp?product=JCAM-WZ86&c=Shoes&s=C&sc=Boots&n=n&source=shopstyle . De koster $137.00
Louise: Vi bruger forskellige billedbehandlingsprogrammer - bl.a. paint og photoshop.
Arsento: Nice to know ;)
Karla: De er på hjemmesiden nu - under jeans. Jeg har kun set dem der, og ikke i butikkerne, men jeg skal lige have kigget efter dem hurtigst muligt. Skal nok give et prej, hvis jeg finder dem.
October 19th, 2009 at 01:44
Aarrhh! De bukser er jo så fede! Jeg regner med, at de kommer en måneds tid efter de har været i DK. De er virkelig langsomme herovre!